X
تبلیغات
زولا

یارا فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود پاورپوینت مفاهیم ومعیار های توسعه و توسعه اقتصاد

اختصاصی از یارا فایل دانلود پاورپوینت مفاهیم ومعیار های توسعه و توسعه اقتصاد دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

 

دسته بندی : پاورپوینت 

نوع فایل:  ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

 


 قسمتی از اسلاید پاورپوینت : 

 

تعداد اسلاید : 12 صفحه

بسمه تعالیفصل 1 : مفاهیم ومعیار های توسعهبخش 4 : توسعه اقتصاد رشد و توسعه رشد یک مفهوم کمی که به معنای افزایش تولید است می باشد .
یعنی هنگامی که در یک جامعه تولیدات یک دوره نسبت به دوره قبل افزایش یابد ان جامعه دارای رشد اقتصادی بوده است ، اما توسعه مفهومی کیفی است و علاوه بر افزایش تولید ، شامل تحول در شیوه تولید هم می شود .
یعنی به کارگیری روش های بهتر و فناوری مناسب تر که سبب می شود از منابع و امکانات خویش به شکل بهتری استفاده کنیم و از منابع ثابت تولید بیشتریبه دست اوریم . پس مفهوم توسعه بر رشد هم دلالت دارد .
ولی هر افزایش تولیدی را نمی توان دلیلی برای توسعه دانست .
ولی افزایش ناشی از استخدام کارگربیشتر یا مصرف مواد اولیه بدون تغییر کیفیت حصول رشد به حساب می اید ، از سوی دیگر نتایج حاصل از رشد اقتصادی را در کوتاه مدت می توان مشاهده کرد .
در حالی که نتایج حاصل از توسعه اقتصادی در زمان طولانی تری قابل مشاهده است .
بنابر این توسعه اقتصادی فرایندی بلند مدت است .
مفاهیم و معیار های توسعه ( سوالات تستی ) 1- اگر در جامعه ای میزان تولید در دوره ای معین نسبت به دوره قبل افزایش یابد می گوییم در ان جامعه چه صورت گرفته است ؟
الف ) رشد ب) توسعه کمی ج) افزایش کمی د) افزایش درامد سرانه 2- دو واژه رشد و توسعه چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟
الف) رشد مفهوم کیفی دارد ،اما توسع مفهوم کمی ب) رشد و توسعه هر دو مفهوم کمی دارند ج) رشد و توسعه هر دو مفهوم کیفی دارند د) رشد مفهوم کمی دارد ، توسعه مفهوم کیفی . 3- افزایش محصول در نتیجه افزایش سطح زیر کشت و تامین صنایع جدید ، بیانگر کدام مفهوم است ؟
الف ) توسعه اقتصادی ب) رشد اقتصادی ج ) رشد و توسعه د) پیشرفت اقتصادی 19:15:40 4- کدام مورد نشانه حرکت در مسیر توسعه نیست ؟
الف ) ایجاد رشد ب )افزایش تدریجی درامد سرانه ج) ایجاد تحول کیفی د) درباره توسعه ان نمی توان اظهار نظر کرد. 5- کدام گزینه صحیح است ؟
الف ) رشد همواره توسعه را به دنبال دارد. ب) رشد و توسعه همزمان با هم صورت می گیرند. ج ) توسعه معمولا رشد را همراه دارد .
د) هیچ گونه ارتباطی بین رشد و توسعه وجود ندارد. 6-رشد اقتصادی یک مفهوم : الف) کمی است ب) کیفی است ج) غیر قابل اندازه گیری است د) غیر قابل مقایسه است 7- از نتایج اصلی توسعه اقتصادی در هر کشور افزایش کدام مورد زیر است ؟
الف) منابع تولید ب) ظرفیت تولیدی ج)منابع انرژی و انسانی د)حجم تولیدات 8-از نشانه های توسعه یافتگی کدام است ؟
الف) افزایش تولید گندم ب) افزایش نرخ رشد ج)کاهش بیسوادی د)کاهش واردات 9- امروزه برای طبقه بندی کشور های مختلف کدام معیار بسیار رایج است ؟
الف) نوع نظام حکومتی ب) سطح توسعه یافتگی ج) میزان رشد تولید اقتصادی د) منطق جغرافیایی 10- امروزه یکی از معیار های بسیار رایج برای طبقه بندی کشور های مختلف دنیا کدام است ؟
الف) سطح توسعه یافتگی

  متن بالا فقط قسمتی از اسلاید پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل کامل را فورا دانلود نمایید 

 


  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه کمک به سیستم آموزشی و یادگیری ، علم آموزان میهن عزیزمان میباشد. 


  

 « پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »
دانلود با لینک مستقیم


دانلود پاورپوینت مفاهیم ومعیار های توسعه و توسعه اقتصاد
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.